30. Ankara Uluslararası Film Festivali Yarışma Başvuruları Devam Ediyor!

Festival, bu yıl da “Ulusal Uzun“, “Belgesel” ve “Kısa Film” Yarışmalarının yanı sıra, ilk veya ikinci filmini çekecek olan yönetmenlerin, senaryo aşamasındaki uzun kurmaca yapımlarıyla başvurabileceği “Proje Geliştirme Desteği” ile Türkiye Sinemasının gelişimine katkı sağlayan yapımları teşvik etmeye devam ediyor.

18-28 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek 30. Ankara Uluslararası Film Festivaline başvurmak isteyen sinemacılar, yarışma ve gösterim şartlarının yer aldığı yönetmeliklere ve başvuru sayfasına web sitesi üzerinden ulaşabilecek ve film başvurularını 1 Şubat 2019 tarihine kadar gerçekleştirebilecekler. 

Festivalin duyurulması ve tanıtımında önemli katkı sağlayacak olan, 30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nin Afiş Yarışması ise 11 Ocak 2019 tarihine kadar devam etmektedir.

Bireysel, kurumsal ya da ekip olarak katılıma açık olan, “30. Ankara Uluslararası Film Festivali Afiş Yarışmasına” gönderilen eserlerin, daha önce başka yarışmalarda yer almamış veya sergilenmemiş olması gerekiyor. Yarışma koşullarının ve teknik detayların yer aldığı yönetmeliğe ve katılımcıların en fazla iki çalışmayla başvurabilecekleri yarışmanın başvuru adresine ve duyurulara www.filmfestankara.org.tr adresinden ulaşılabilir.