1989

2. ANKARA FİLM ŞENLİĞİ
Onur Ödülü Nevin Aypar
ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASI
Seçiciler Kurulu: Ergin Orbey, Yılmaz Atadeniz, Burçak Evren, Ülkü Tamer, Nilgün Abisel, Tarık Dursun Kakınç, Halil Ergün
En İyi Film Av Zamanı Erden Kıral
İkinci Film Bir Tren Yolculuğu Tunca Yönder
Üçüncü Film Üçüncü Göz Orhan Oğuz
En İyi Yönetmen Erden Kral Av Zamanı
En İyi Kadın Oyuncu Zuhal Olcay Dünden Önce Yarından Sonra
En İyi Erkek Oyuncu Kemal Sunal Düttürü Dünya
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Gülsen Tuncer Bir Tren Yolculuğu
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ali Poyrazoğlu Arkadaşım Şeytan
Umut Veren Oyuncu Meral Konrad Üçüncü Göz
En İyi Senaryo Ödüle Değer Çalışma Bulunamadı
En İyi Görüntü Yönetmeni Orhan Oğuz Üçüncü Göz
En İyi Sanat Yönetmeni Haşim Tuğ Bir Tren Yolculuğu
En İyi Kurgu Mevlüt Koçak Arkadaşım Şeytan
En İyi Müzik Sarper Özsan Av Zamanı
En İyi Işık Kahraman Konkar Bir Tren Yolculuğu
KISA FİLM YARIŞMASI
Seçiçiler Kurulu: Bilgin Adalı, Hilmi Etikan, Nezih Danyal, Alpaslan Aydın, Nejat Ulusay, Caner Fidaner, Seçil Büker
8 mm.
Ödülü değer çalışma bulunamadı
Video
En İyi Film Denge Necmettin Köksal
Özendirme Ödülü Yaşam Üstüne Bir Deneme Melih Kançelik
16 Mm.
En İyi Film Motiflerin Dili Sema Sander
Seçici Kurul Özel Ödülü Neşeniz Bol Olsun Şahika Özmen
Canlandırma
En İyi Film Nokta Refik Güley

1988

1. ANKARA FİLM ŞENLİĞİ
ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASI
Seçiciler Kurulu: Lütfi Ö. Akad, Şeref Gür, Alim Şerif Onaran, Nijat Özön, Hale Soygazi, Osman Şahin
En İyi Film Herşeye Rağmen Orhan Oğuz
İkinci Film Bez Bebek Engin Ayça
Üçüncü Film Dolunay Şahin Kaygun
En İyi Yönetmen Orhan Oğuz Herşeye Rağmen
En İyi Kadın Oyuncu Şerif Sezer Herşeye Rağmen
En İyi Erkek Oyuncu Talat Bulut Herşeye Rağmen
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Derya Yücel Bir Kırık Bebek
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Orhan Çağman Bir Kırık Bebek
En İyi Senaryo Engin Ayça Bez Bebek
En İyi Görüntü Yönetmeni Salih Dikişçi Dolunay
En İyi Sanat Yönetmeni Haşim Tuğ Bir Tren Yolculuğu
En İyi Kurgu Mevlüt Koçak Arkadaşım Şeytan
En İyi Müzik Cahit Berkay Herşeye Rağmen, Çark, Sızı, Sis
KISA FİLM YARIŞMASI
Seçiçiler Kurulu: Bilgin Adalı, Süha Arın, İbrahim Demirel, Hilmi Etikan, Oğuz Onaran, Tan Oral, Mahmut Tali Öngören
En İyi Film Marjinal Oğuzhan Tercan
İkinci Film Uslu Köyün Masalı Neşat Kırcalıoğlu
Üçüncü Film Vapurlar Mehmet Güreli
Karikatür Yarışması
Birincilik Ödülü Birol Bayram
Mansiyonlar Sefa Sofuoğlu, Eray Özbek, Ahmet Karacan, Muhammed Şengöz, Ümit Öğmel