, ,

Belgesel Film Yapımı / Documentary Film Making – Claire Jager

İstanbul Boğazı’nın Koruyucuları belgeselinin yapımının arkasındaki yaratıcı çalışmalar, iş süreçleri ve yöntemler, belgesel film yapımının bir örneği olarak ele alınacaktır. Yabancı bir ülkede film yapımına nasıl hazırlanıldığı, karşılaşılan zorluklar, uzlaşmalar ve yıllarca süren bir çalışma gücünün kaynağı farklı belgesel çalışmalarına da ışık tutacaktır. Anlatım dilini geliştirirken, farklı bir dilde etkili bir şekilde nasıl çalışılabileceği, ilişkilerin kurulması, hikayenin ve karakterlerin bulunması, takibi ve post prodüksiyon yönetimi ile nihayetinde filmin perdeye taşınması tüm detaylarıyla ele alınacaktır.

The creative and business processes and methods behind the production of Guardians Of The Strait will be taken as the exemplary case of documentary film making. How we came to make the film in a foreign country, the challenges and compromises we faced and where the inspiration came from to continue over a number of years. The development of the style and our approach toworkingeffectivelyinanotherlanguage,buildingrelationshipsand negotiatingthestages
of access along the way, following the action and nding the story and characters and how we managed the post production and nally made it to the screen.

Yer / Venue: Goethe-Institut

Gün / Date: 27 Nisan Perşembe / 27 April Thursday 2017

Saat / Time: 14.00

FRAGMAN :

GERİ DÖN / RETURN BACK