, , ,

Meltem / Breeze

Avusturya, Almanya Austria, Germany, 1’, Renkli Colour, 35mm, 2000

Sanatçı / Artist: Matthias Müller

Dünya Hakları / World Sales: Sanatçıya ait Courtesy of Artist

Matthias Müller’in VIENNALE siparişi fragmanı, bir meltem tarafından sürüklenen, film yıldızlarının, film setlerinin, sahnelerin, beyaz perdelerin hayali, daima değişebilir dünyasını yeniden tesis eden avangart bir şiir: bir kısmı Hollywood ve Fransa’ya ait buluntu film derlenmesi ve onun bir dakikalık anlamlı bir sinema reklamı vari düzenlemesi, sinemanın sonsuz olasılıklarının büyüleyici bir tasavvuru.

Matthias Müller´s trailer, commissioned by the VIENNALE, is an avantgarde-poem that recreates an imaginary, forever changeable world of filmstars and film sets, of curtains and white screens, moved by a mysterious breeze: a fascinating vision of cinema´s endless possibilities, partly compiled of found footage from Hollywood and France, composed to a one-minute-advertisement for the suggestive art of moving pictures.

Matthias Müller

1961 Bielefeld, Almanya doğumlu. Bielefeld Üniversitesi’nde, Sanat ve Alman Edebiyatı öğrenimi gördü. HBK Braunschweig’da sanat üzerine yüksek lisans yaptı. Frankfurt/Main’daki Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’nde ve Dortmund Yüksekokulu’nda misafir akademisyenlik yaptı. 2003’ten bu yana, Köln’de, KHM, Medya Sanatları Akademisi’nde Deneysel Film Profesörü. Müller, aralarında Found Footage Film Festivali (1996 ve 1999), ilk Alman Otobiyografik Filmler Festivali, Ich etc. (1998) ve çeşitli film turnelerinin bulunduğu, sayısız avangart film etkinliğinin kuratörlüğünü yaptı. Film, video, yerleştirme  ve fotoğraf üzerine çalışan bir sanatçı.

Born in Bielefeld, Germany, in 1961. Studied Arts and German Literature at Bielefeld University. Studied Arts at HBK Braunschweig. Master´s degree. Guest Professor at Johann Wolfgang Goethe University, Frankfurt/Main. Guest Professor at Dortmund Fachhochschule. Since 2003, Professor in Experimental Film at the Academy of Media Arts, KHM, Cologne. Müller has curated numerous avant-garde film events, such as the Found Footage Film Festival (1996 and ´99), the first German festival of autobiographical films, Ich etc. (1998), and various touring programs. He is an artist working in film, video, installation and photography. 

FRAGMAN :

GERİ DÖN / RETURN BACK