, , , ,

Unutulmayan Aşk / Return to Montauk

Almanya Germany / 2017 / 106’ / DCP / Renkli Color / Almanca, İngilizce German, English / Türkçe, İngilizce Altyazı Turkish, English Subtitles

Yönetmen / Director: Volker Schlöndorff

Senaryo / Screeenplay: Colm Tóibín, Volker Schlöndorff

Görüntü Yönetmeni / Director of Photography: Jérôme Alméras

Kurgu / Editing: Hervé Schneid

Müzik / Music: Max Richter, Thomas Bartlett, Caoimhin O’Raghallaigh

Oyuncular / Cast: Stellan Skarsgård, Nina Hoss, Bronagh Gallagher

Yapımcı / Producer: Regina Ziegler, Volker Schlöndorff, Francis Boespflug, Stéphane Parthenay, Conor Barry

Yapım / Production Company: Ziegler Film, Volksfilm, Pyramide Production, Savage Production

Türkiye Hakları / Turkey Sales: Mars

60’larında bir yazar olan Max Zorn, yeni kitabının tanııtımı için gittiği New York’ta 17 yıl önce tanıştığı ve hiç unutamadığı Rebecca ile karşılaşır. New York’ta başarılı bir avukat olan Rebecca, Max ile birlikte haftasonunu bir zamanlar çok mutlu oldukları kıyı kasabası Montaux’ta geçirirler. Max’in yakınlaşma çabasına karşılık Rebecca soğuk ve kırılgan bir tavır sergiler. 17 yıl öncesine dair olanları paylaşan bu çift için bir umut var mıdır? Max Frisch’in kısa öyküsüne dayanan film acı ve mutluluk motiflerini işlemektedir.

Max Zorn, an author in his early sixties, travels to New York to launch his new book that he encounters with Rebecca to whom he met 17 years ago and never forgot. As a successful lawyer in New York, Rebecca spend a weekend with Max in small coastal town Montaux where they were once so happy together. While Max tries to get closer to her, Rebecca feels distant and hurt. Can there be a future for the ones who share the things about 17 years? Based on a short story by Max Frisch, the film focuses on the motifs of pain and happiness.

Volker Schlöndorff

Almanya’nın tartışmasız önde gelen yönetmenlerinden olan Volker Schlöndorff, 31 Mart 1939’da Wiesbaden’da doğdu. Gençlik döneminin çoğunu, eğitimini tamamladığı Paris’te geçiren yönetmen; film dünyasına olan yolculuğuna Louis Malla, Alain Resnais ve Jean-Pierre Melville’in asistanlığını yaparak başlamış oldu. Birçok ödül alan ilk filmi Young Törless aynı zamanda Yeni Alman Sineması akımının uluslararası mecradaki başarılı temsillerinden birisi olmaktadır.

As being one of the most important German director; Volker Schlöndorff was born in Wiesbaden on March 31 th 1939. He spent most of his youth in Paris where he completed his schooling and entered the film world as an assistant director to Louis Malle, Alain Resnais , and Jean-Pierre Melville. His first feature film Young Törless won several awards and became the first international success for the budding movement of the New German Cinema.

Filmografi / Filmography

2000 Die Stille nach dem Schuß / The Legend of Rita

1996 Ogre / Der Unhold / The Ogre

1990 Damızlık Kızın Öyküsü / The Handmaid’s Tale

1984 Swann’in Aşkı / Swann in Love / Un amour de Swann

1979 Teneke Trampet / Die Blechtrommel / The Tin Drum

1978 Deutschland im Herbst / Germany in Autumn

1967 Mord und Totschlag / Degree of Murder

1966 Genç Törless / Der junge Törless / Young Torless

PAYLAŞ | SHARE :Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0Email this to someone
FRAGMAN :

GERİ DÖN / RETURN BACK