Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya kapsamında Dortmund’da düzenlenen Kısa Film Atölyesi tamamlandı.

IMG-2742

Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya Kısa Film Atölyesi gençlerin kısa filmlerinin gösterimleri sonrası toplu bir yemekle sonlandı.

Gençlik Köprüsü Türkiye–Almanya Hibe Başvurusu “Get Involved! Creative Methods!” Çağrısı kapsamında ve Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı ile IBZ Essen gGmbH (Kültürlerarası Eğitim  Merkezi) ortaklığında, Almanya’nın Dortmund şehrinde 20-27 Kasım 2017 tarihleri arasında Almanya ve Türkiye’den katılan 10’ar genç ile gerçekleştirilen kısa film atölyesi tamamlandı.

Atölyede boyunca katılımcılara, Başkent Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Nihan Gider Işıkman ile senaryo ve yönetim eğitimleri, İstanbul Gelişim Üniversitesinden Yard. Doç. Dr. Özgür Evren Arık ile kamera ve kurgu eğtimleri, Fachhochschule Dortmund’dan Conny Beissler ile de ses ve ışık eğitimleri verildi.

Dört günlük teorik ve pratik eğitimlerin sonunda gençler dörderli gruplar halinde kısa filmlerini çekti. Bu kısa filmler aynı zamanda 19 – 29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek 29. Ankara Uluslararası Film Festivalinde bir seçki halinde gösterilecek.