“Kadın Hakları İnsan Haklarıdır” Kısa Film Yarışmasının Ödül Töreni Gerçekleştirildi

GRN_8462

Kadın Hakları İnsan Haklarıdır Kısa Film Yarışması Ödül Töreni – birincilik ödülü Yağmur Telli Yücel, ikincilik ödülü Stefani Terziyan, üçüncülük ödülü Bahar Ünlü

Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği iş birliği ile düzenlenen “Kadın Hakları İnsan Haklarıdır” temalı kısa film yarışmasında dereceye giren filmlerin ödül töreni gerçekleştirildi.

60 film arasından ön elemeyi geçen 10 film İnci Demirkol, Katharina Petrisson ve Özge Çelikaslan’dan oluşan seçiciler kurulu tarafından değerlendirildi; birincilik ödülüne “İsmigül” filmiyle Yağmur Telli Yücel, ikincilik ödülüne “Adsız Mizojiniler” filmiyle Stefani Terziyan ve üçüncülük ödülüne “Süslü Kadınlar ve Uçuşan Teker” filmiyle Bahar Ünlü değer görüldü.

Ödüller, Limak Ambassadore Otel’de düzenlenen törende Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann ve Ankara Uluslararası Film Festivali Başkanı İnci Demirkol tarafından sahiplerine verildi.

Büyükelçi Erdman ve İnci demrikol törende yaptıkları konuşmalarda sivil toplumu ve kültür sanatı desteklemenin öneminden bahsetti.

Dereceye giren üç filme toplamda 17 bin 500 lira para ödülü verildi.