Festivalin Önemi

Film festivalleri dünyanın her yerinde ışık saçan organizasyonlar olmuştur. Sadece filmlerin tanıtımını ve dolaşımını sağlamaz; aynı zamanda kültürün, dilin, yeniliğin yansıdığı bir ayna gibidir. Önemli davetlileri, ünlü sanatçıları, yeni yetenekleri ile parlar; filmler aracılığıyla konuşur festivaller.  Bu yüzden ülkelerin ve şehirlerin en bilinir ‘marka’  değerleri arasında yer alır. Bir festival bilindikçe parlar; parladıkça da onu destekleyenleri aydınlatır. Bir festival sponsoru; bu aydınlığın ve bilincin saygınlığını taşır.

Ülkemizin uzun soluklu ve saygın film festivallerinden biri olan Ankara Uluslararası Film Festivali, kâr amacı gütmeyen DÜNYAKİV’in çalışmalarıyla gerçekleştirilmektedir. En temel desteği, başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere kültür ve sanat alanında görev yapan kamu kurumlarından sağlamaktadır.  Ancak festivalin, bugüne kadarki özgün ve sürdürülebilir yapısı; gelişmiş sosyal sorumluluk anlayışı ile festivali büyüten özel sektör temsilcileri ile oluşturulmuştur.

Sponsorlarımızın festivale sunduğu bu özel katkının, kentimiz ve festival organizasyonuna olduğu kadar kurumların kendilerine de yansıyan bir geri dönüşü olduğuna inanıyoruz. Nitekim geçmiş festivallerimizin sponsor profilinde yer alan birçok kuruluşun,  sponsorluk katkısını arttırarak devam ettirmesini bu yönde bir gelişme olarak değerlendiriyoruz.

Festival her yıl önemli konuklar ağırladı, hem davetlilerini hem de izleyicileri memnun eden etkinlikler düzenledi. Bu etkinliklerin başarısını, basına yansıyan haberleri sponsorlarımızla birlikte keyifle takip ettik. Ancak bize göre önümüzde henüz çok yol var, çünkü hedeflerimiz büyük ve bizi destekleyenlerle büyümeye devam edecek.

Her yeni festivalde, sponsor sayısının artıyor olması  “gelecek sanatsız olmaz” fikri açısından bizlere çok daha fazla umut veriyor. Sinema sanatının ulusal ve uluslararası tüm paydaşlarının ilgiyle izlediği Ankara Uluslararası Film Festivali’nin ışığını siz destekçilerimizle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Tüm destekçilerimize katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ederiz.

Festival ve Sponsorluk

Ulusal ve uluslararası alanda iş dünyasının rekabet dozu her geçen gün daha da artmaktadır. Rekabet koşullarındaki keskinliğin yanı sıra yeni medya eğilimlerinin giderek karmaşıklaşması, marka algı yönetiminde yeni ve farklı stratejileri gündeme getirmektedir

Yakın geçmişte firmaların sosyal sorumluluk değerleri üzerinden gelişen sponsorluk, günümüzde önemli bir marka iletişimi seçeneği haline gelmiştir.

Yalnızca Ankara ve Türkiye’nin değil dünya sinema endüstrisindeki gündemini koruyan Ankara Uluslararası Film Festivali, marka iletişim stratejilerinde kültür vizyonunu katan firmalar için ideal bir sponsorluk seçeneğidir.

Festivalin Sponsorluk Bölümleri

Kurumsal Sponsor

Ana Sponsor

Mekân Sponsoru

Etkinlik Sponsoru

Bölüm Sponsoru

Hizmet Sponsoru

Medya Sponsoru

Tanıtım ve Outdoor Sponsoru

İletişim

Adres: Farabi Sokak 29/1  Çankaya/Ankara/TÜRKİYE

Tel: 0 312 4687745 – 0 312 4683892  Fax: 0312 4677830

kurumsal@www.filmfestankara.org.tr

PAYLAŞ | SHARE :Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on Google+0Share on LinkedIn0Email this to someone